Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Waśnie dzisiaj moja jedna z kupionych tym sezonie CPC 5 zaliczyła wkręt :? W drodze z pracy do domu zaliczyłem naprawe u osobistego gumiarza.

    A jeśli chodzi o te oponki to mam CPC 5 195/65/15H - założone po zimie (nówki). Przejechałem na nich okres letni i po dość wymagającej jeździe w Chorwacji (zwłaszcza po górskich drogach - ostre hamowania i zakręty) opony trochę się wyząbkowały. Po wakacjach myślałem, że zwichrowały mi się tarcze - przy delikatnym hamowaniu drgała kierownica. Znajomy mechanik mechanik zwrócił uwagę, że opony sa pozabkowane. Powiedział, że konstrukcja takich klocków bieżnika może to powodować - podczas hamowań klocki uginają się. Powiedział też, że możliwe, że dalej bieżnik się wyrówna. I faktycznie - po dalszych kilometrach drganie kierownicy jakby się znacznie zmniejszyło.

    A ogólnie z oponek jestem bardzo zadowolony - dobra przyczepność na prostej i na zakrętach i podczas hamowania. Zwłaszcza podczas szybkiej jazdy na chorwackim krętym i górzystym Peljesacu nie dały powodu do narzekań
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • Jeśli CPC 5 wyząbkowały na Peljesacu to albo nader szaleńczo jeździłeś, albo te gumy można sobie w buty wsadzić. Ja przejechałem na fabrycznych ContiEcoContact3 195/65/15 przez Macedonię, Albanię i Czarnogórę bez takich problemów - a tam to masz góry, a nie pagórki jak w CRO :P

      Tour II Combi 1,6

      Komentarz


      • Jeśli CPC 5 wyząbkowały na Peljesacu to albo nader szaleńczo jeździłeś
        Opony nie ząbkują od szaleńczej jazdy tylko od jazdy niedociążonym autem z wysokim ciśnieniem, lub w przypadku zmęczonego zawieszenia, lub po prostu gumy ząbkują bo tak są skonstruowane. Ja wprawdzie nie CPC5 a CPC2 205/55R16 zajeździłem, teraz założyłem drugi kpl. CPC2 i bez ząbkowania (Opony są super na mokrym i na suchym, pozwalają na dużo). Za to zimowe Dunlopy Winter Sporty 3D 195/65R15 wyząbkowały mi i poszły do wymiany.
        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

        Komentarz


        • Moje CSC 3 225 zaliczyły 24kkm w tym 2 razy Cro i dalej cisza, Fuldy po 17kkm i śmietnik- wyząbkowane :cry: Z moich obserwacji wynika że dużo zależy od budowy bieżnika a w szczególności wielkości zewnętrznych klocków po stronie wewnętrznej opony. Jedyny minus to szybko ubywa bieżnika no ale dobre trzymanie się drogi albo długowieczność



          CB Harry II ASC + Triflex

          Pozdrawiam Mirek!!

          Komentarz


          • Zamieszczone przez AdamB
            Za to zimowe Dunlopy Winter Sporty 3D 195/65R15 wyząbkowały mi i poszły do wymiany.
            przecież one nie ząbkują .... :shock:



            podobno... :diabelski_usmiech
            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
            GVI 1.4TSI
            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

            Komentarz


            • Minęło trochę czasu od str. 92 Forum - Octavia Club Polska kiedy było o Dębicy Presto. Jeździł ktoś na niej?
              Silnik R18A2.
              http://www.dadrl.org.uk
              http://www.lightmare.org

              Komentarz


              • No ale jak najpierw wyząbkowały, to dlaczego teraz jakby się równają?
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz


                • przecież one nie ząbkują .... :shock:
                  Ale stały się bardzo głośne i wg mnie wyząbkowały. Wstawię jutro fotki.
                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez AdamB
                    Cytat:

                    Jeśli CPC 5 wyząbkowały na Peljesacu to albo nader szaleńczo jeździłeś


                    Opony nie ząbkują od szaleńczej jazdy tylko od jazdy niedociążonym autem z wysokim ciśnieniem, lub w przypadku zmęczonego zawieszenia, lub po prostu gumy ząbkują bo tak są skonstruowane
                    ciśnienie było w normie, autko dojechało do Cro obciążone, a jeździło po Cro nieobciążone, może amory po 160000 km domagają się wymiany, A szaleńcza jazda po Peljesacu - ??? :diabelski_usmiech nieraz trochę trza było pocisnąć i pohamować. Kolacja w hotelu czekała.
                    Zamieszczone przez eaglemirek
                    Z moich obserwacji wynika że dużo zależy od budowy bieżnika a w szczególności wielkości zewnętrznych klocków
                    to samo powiedział mój mechanik - im większe oddzielone klocki tym większa podatność na uginanie podczas hamowania i ząbkowanie
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez ruwado
                      może amory po 160000 km domagają się wymiany
                      może :?:
                      saport techniczny baj DGW
                      była BKD+DSG '05 120kkm
                      była BXE '08 190kkm
                      no i nie ma :-)

                      Komentarz


                      • panowie, jak chcecie gumy które się nie ząbkują to polecam te opony:

                        vredestein ultrac sessanta

                        Po za tym są ciche i komfortowe, w mocnym aucie szału nie zrobią ale za to bardzo przyjemnie sie na nich podróżuje
                        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                        Komentarz


                        • Koledzy może troszkę opinii o Dunlop-ach :!: :drive:
                          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                          =================================================

                          Komentarz


                          • endryu, jakich Dunlopach??? który dokładnie model?
                            MECHANIKA # WULKANIZACJA # MYJNIA # SPRZEDAŻ NOWYCH OPON # PROSTOWANIE FELG #

                            Zapraszamy : http://ww.facebook.com/navigator.auto


                            # # # # # # # # # # #

                            Moja O2
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=51159

                            Komentarz


                            • Witam

                              Moze ja pare slow o tanszych oponkach. Caly sezon uzytkuje Nexeny CP665 165 zl za szt, nie mam do nichzadnych zastrzerzen. Ciche, dobrze odprowadzaja wode, nie sotkalem sie z najmniejszym objawem utraty przyczepnosci, nawet przy pokonywaniu wiekszych kaluz.
                              Innym slowem polecam :-)))

                              Komentarz


                              • Dunlop SP SPORT 01
                                Dunlop SP SPORT FASTRESPONSE
                                195/65/R15
                                205/55/R16
                                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                =================================================

                                Komentarz


                                • Dunlop SP SPORT FASTRESPONSE 205/55/R16 94 XL
                                  Po sezonie mogę powiedzieć, że są zajebajeczne. Na suchym i mokrym rewelacja. Nie miałem w tym czasie żadnych zaskakujących sytuacji z ich powodu. Ogólnie polecam.

                                  >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                  Komentarz


                                  • endryu, ja mialem SpSport 9000, a teraz mam SpSport MaxxTT.

                                    Sp9000 - dość głośne, spore opory toczenia. Poza tym same plusy, tylko uwaga- nie lubią zimna i w jesienne poranki trzeba uważać. Bardzo przewidywalne, zawsze pozostawiały margines bezpieczeństwa.
                                    SpSport MaxxTT - ciche, małe opory toczenia. Bardzo łatwo zerwać trakcję przy starcie. Zdecydowanie zbyt łatwo. To samo w zakretach - lubią odjechać w bok. Hamowanie moim zdaniem tylko nieznacznie gorsze niz Sp9000. Niemniej ta opona ze sportem nie ma nic a nic wspólnego. Jako "cywilna" może być, ale nie wiem czy wtedy za ta kasę nie znajdzie się coś lepszego.
                                    Niestety porównanie nie jest do końca obiektywne, bo 9000 jeździły w starej carismie, a SportMaxxy mam w octavii.
                                    Zobacz stronę mojego dziecka - podziel się 1% - http://piotrzwolinski.pl/
                                    O II Tour Combi 1.6
                                    Mitsu Carisma 4G93 GDI

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez endryu
                                      Dunlop SP SPORT 01
                                      Dunlop SP SPORT FASTRESPONSE
                                      195/65/R15
                                      205/55/R16
                                      Sp Sport 01 zawsze odradzałem, bardzo podatne na schodkowanie się, po 2 sezonie bardzo uciążliwy stawał się hałas przez to. Sprawdzone na wielu różnych samochodach.
                                      MECHANIKA # WULKANIZACJA # MYJNIA # SPRZEDAŻ NOWYCH OPON # PROSTOWANIE FELG #

                                      Zapraszamy : http://ww.facebook.com/navigator.auto


                                      # # # # # # # # # # #

                                      Moja O2
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=51159

                                      Komentarz


                                      • sp sport 01 kończą mi się w tym sezonie. Spisują się rewelacyjnie do samego końca. Przyczepność bdb, nic nie wyząbkowało.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez cysterniarz
                                          sp sport 01 kończą mi się w tym sezonie. Spisują się rewelacyjnie do samego końca. Przyczepność bdb, nic nie wyząbkowało.
                                          u mnie w V40 było to samo, wspominam jako zajebiste opony.
                                          saport techniczny baj DGW
                                          była BKD+DSG '05 120kkm
                                          była BXE '08 190kkm
                                          no i nie ma :-)

                                          Komentarz


                                          • O1 to stary typ bieżnika , ale w/g mnie tez nie sa złe . kiedyś w testach podawane było że ślizgają sie na mokrych pasach..
                                            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                            GVI 1.4TSI
                                            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                            Komentarz


                                            • Na stronie DUNLOP-a bardziej chwalona jest nowsza opona SP SPORT FASTRESPONSE (z wiadomych względów) od starszej SP SPORT 01, która będzie wychodziła ze sprzedaży. :idea:
                                              O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                              O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                              =================================================

                                              Komentarz


                                              • Ja kupiłem SP SPORT FASTRESPONSE do ojca samochodu VW Touran (205/55/16) i również muszę przyznać, że bardzo fajne oponki. Ciche i mają dobrą przyczepność zarówno na suchym jak i mokrym.

                                                Komentarz


                                                • Gdzie Falken produkuje opony które idą na polski rynek?
                                                  Silnik R18A2.
                                                  http://www.dadrl.org.uk
                                                  http://www.lightmare.org

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez dragster
                                                    Gdzie Falken produkuje opony które idą na polski rynek?
                                                    2x miałem do czynienia z Falkenem
                                                    2x był to produkt z Japonii
                                                    2x było to straszne gówno

                                                    o który model i rozmiar Ci chodzi?
                                                    saport techniczny baj DGW
                                                    była BKD+DSG '05 120kkm
                                                    była BXE '08 190kkm
                                                    no i nie ma :-)

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X